KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13978038
nr 1397 8038
Sven Lidberg
(1929-2009), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, "snöskottare", 54x45cm, yttermått inklusive ram: 70x62cm
Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 17 maj 2021
kl 20:35:09
1.000 kr
1.100 kr
1.200 kr
1.300 kr
2.600 kr
6
1.800 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
6
2.000 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
7
Sven Lidberg
Läs mer om Sven Lidberg